Utrudnienia komunikacyjne. Najnowsze informacje

Niedziela, 2 lutego 2014 (17:29)
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2014 (17:54)

​Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Utrudnienia komunikacyjne występują na drogach powiatowych i gminnych na terenie województw lubelskiego i mazowieckiego - informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artur Koziołek.

Zdjęcie

Zasypany przystanek i zaspy na poboczu drogi w miejscowości Wojciechów /Wojciech Pacewicz /PAP
Zasypany przystanek i zaspy na poboczu drogi w miejscowości Wojciechów
/Wojciech Pacewicz /PAP

W województwie lubelskim ograniczony jest dojazd do około 27 miejscowości w powiecie hrubieszowskim i tomaszowskim.

W powiecie hrubieszowskim nieprzejezdne są drogi na terenie gmin: Hrubieszów, Trzeszczany, Uchanie, Mircze, Dołhobyczów i Horodło. 

Z kolei w powiecie krasnostawskim nieprzejezdne są drogi gminne na terenie gmin: Fajsławice, Łopiennik Górny, Kraśniczyn, Rudnik, Siennica Różana, Gorzków i Żółkiewka.

Reklama

W powiecie tomaszowskim nieprzejezdnych jest 12 odcinków dróg powiatowych. W powiecie zamojskim nieprzejezdne są drogi na terenie gmin Komarów, Grabowiec, Miączyn i Adamów. 

W powiecie lubelskim natomiast, nieprzejezdnych jest 9 odcinków dróg powiatowych a także drogi gminne na terenie gmin Bychawa, Bełżyce, Zakrzew, Jabłonna i Krzczonów. 

Zdjęcie

Pług wirnikowy podczas odśnieżania drogi w okolicach Odletajki. /Wojciech Pacewicz /PAP
Pług wirnikowy podczas odśnieżania drogi w okolicach Odletajki.
/Wojciech Pacewicz /PAP

Odwołane zajęcia w szkołach, awarie energetyczne

Jutro w gminie Dołhobyczów w trzech szkołach podstawowych nie odbędą się zajęcia lekcyjne. Urząd Wojewódzki w Lublinie uruchomił bezpłatny, całodobowy numer dla osób odciętych przez zaspy - 987 oraz dodatkowo (81) 74 24 354, pod którym mieszkańcy mogą uzyskać pomoc. W działania zaangażowano również dodatkowe siły i środki - Straż Graniczną i Policję.

Straż Graniczna udzielała pomocy na bieżąco dostarczając produkty żywnościowe i lekarstwa dla osób w powiecie hrubieszowskim. Mieszkańcom pomaga też policja i straż pożarna.

Utrudnienia w komunikacji występują też w województwie mazowieckim - na terenie powiatu płockiego, ciechanowskiego, pułtuskiego, sierpeckiego.

Na terenie województwa świętokrzyskiego i dolnośląskiego występują też awarie energetyczne.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Przyszły tydzień przyniesie wyraźną zmianę pogody. Słońca ma być coraz więcej, a wartości na termometrach będą rosły.

Zdjęcie

W przyszłym tygodniu należy się spodziewać zmiany pogody /123/RF PICSEL
W przyszłym tygodniu należy się spodziewać zmiany pogody
/123/RF PICSEL

W poniedziałek we wszystkich regionach zachmurzenie na ogół ma być małe i umiarkowane, a chwil ze słońcem całkiem sporo. Przewidywana temperatura w ciągu dnia wyniesie od 0 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie. Wiatr na ogól ma być słaby i umiarkowany.

W górach utrzyma się wiatr fenowy. 

Zobacz szczegółową prognozę pogody!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Lubelskie: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

    Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bychawie (woj. lubelskie). Motocyklista potrącił tam kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. 64-latka zmarła na miejscu. więcej