Tychy: Pijany kierowca zasnął na trasie S1

Niedziela, 31 stycznia 2016 (14:12)

Policjanci z Tychów zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który zasnął za kierownicą swojego samochodu. Pijany 55-latek jechał trasą S1, na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Teraz grozi mu 2 lata w więzieniu.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Monika Gruszewicz /123/RF PICSEL
zdj. ilustracyjne
/Monika Gruszewicz /123/RF PICSEL

Wczoraj dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o "dziwnie" poruszającym się trasą S1 pojeździe. Zgłaszający podał, że to samochód suzuki jadący w kierunku Tychów.

We wskazane miejsce udał się policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali stojący już na lewym pasie ruchu trasy S1 samochód, w którym za kierownicą spał mężczyzna.

Reklama

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 55-letni mieszkaniec Jaworzna ma w organizmie 2 promile alkoholu.

Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Teraz "zaspany" kierowca odpowie za jazdę po pijanemu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policja apeluje do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawały obojętne i w myśl kampanii "Nie reagujesz, akceptujesz" informowali o tym policjantów.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

INTERIA.PL/Policja

Zobacz również

  • Śląskie: Dachowanie samochodu w Rybniku. Za kierownicą 15-latek

    15-latek siedział za kierownicą samochodu, który w niedzielę wieczorem (24 maja) dachował w Rybniku. Pasażerami auta byli: jego rok starszy kolega i dwaj 13-latkowie. Wszyscy wyszli z wypadku bez... więcej