Turyści wracają znad morza. Korki na autostradzie A1

Niedziela, 30 sierpnia 2020 (18:01)

Co najmniej kilkanaście minut muszą doliczyć do swojej podróży kierowcy jadący autostradą A1 od strony Gdańska na południe kraju. Ze względu na ograniczenie przejazdu, w niedzielę (30 sierpnia) tworzą się korki przed węzłem Łódź Północ.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Lukasz Piecyk /Reporter
zdj. ilustracyjne
/Lukasz Piecyk /Reporter

Zator w tym miejscu zaczął tworzyć się w niedzielę po godz. 16, co związane jest z większym ruchem na A1 z powodu powrotu turystów znad morza.

"Trwają powroty z wakacji i od godziny 16 notujemy większe natężenie ruchu na autostradzie A1. W związku z tym tworzy się korek przed wjazdem na węzeł Łódź Północ. Ruch w tym miejscu nie jest zatrzymany, ale bardzo mocno spowolniony. Obecnie przejazd przez węzeł może być wydłużony o około 15 minut" - przekazała dyżurna łódzkiego oddziału Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, Edyta Jędrzejewska.

Reklama

Przejazd autostradą A1 przez węzeł Łódź Północ w kierunku południowym jest ograniczony z powodu zamknięcia wiaduktu. Ruch odbywa się dwupasową łącznicą zjazdową na Warszawę. Kierowcy, zmierzający na południe, korzystają z lewego pasa ruchu, by tuż za wiaduktem poprzez nową przewiązkę wrócić na jezdnię główną w kierunku Katowic. Prawy pas przeznaczony jest dla pojazdów zmierzających w kierunku Warszawy. Ruch w kierunku Gdańska bez zakłóceń.

Dyżurna PID w Łódzkiem poinformowała, że na pozostałych trasach w regionie ruch odbywa się bez większych utrudnień. Kierowcy muszą jednak zachować dużą ostrożność na drodze krajowej nr 1 między Tuszynem i granicą województwa, w której śladzie trwa budowa autostrady A1. W związku z tym ruch w obu kierunkach na tym odcinku odbywa się jedną jezdnią i jest spowolniony.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Pociąg uderzył w samochód. Auto wyrzuciło do rowu

    Wypadek na przejeździe kolejowym w Poroninie (Małopolskie). We wtorek rano pociąg osobowy relacji Gdynia–Zakopane uderzył w samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że auto wpadło do rowu.... więcej