Turyści wracają spod Tatr. Ogromne korki na zakopiance

Niedziela, 21 lutego (14:09)
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego (15:27)

Turyści, którzy w niedzielę wyjeżdżają z Zakopanego, muszą się liczyć z dużymi korkami na popularnej zakopiance. Podróż spod Tatr do granic Krakowa zajmuje około trzy godziny.

Zdjęcie

Turyści wracają spod Tatr, zdj. ilustracyjne /Michal Adamowski /Reporter
Turyści wracają spod Tatr, zdj. ilustracyjne
/Michal Adamowski /Reporter

Korki tworzą się już przy wyjeździe z Zakopanego. Dalej sznur aut stoi na światłach w Szaflarach, a kolejny zator tworzy się od Nowego Targu.

Kierowcy muszą także odstać przy zjeździe z dwupasmówki w Skomielnej Białej.

Reklama

Tym razem bez incydentów na Krupówkach

Do Zakopanego w ten weekend ponownie zjechali turyści z całej Polski, ale obyło się bez zgromadzeń na Krupówkach. Policja oceniła, że przestrzeganie zasad sanitarnych w mieście zdecydowanie się poprawiło. Pod Tatry przyjechały dodatkowe siły policji, m.in. z Krakowa.

- To była bardzo spokojna noc w Zakopanem. Praktycznie nie odnotowaliśmy żadnych charakterystycznych zdarzeń, które by miały znaczenie dla porządku i bezpieczeństwa - przekazał w niedzielę rzecznik zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek.

Zobacz zdjęcia: Tłumy turystów w Zakopanem

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Wypadek na A4. Samochód stanął w płomieniach

    Trzy samochody zderzyły się w czwartek rano na gliwickim odcinku autostrady A4. Jeden z pojazdów stanął w płomieniach, zapalił się od niego drugi. Jedna osoba została poszkodowana. W pobliżu doszło... więcej