Trwa policyjna akcja "Znicz"

Piątek, 1 listopada 2013 (21:18)

Wzmożone kontrole kierowców, częstsze patrole na ulicach w pobliżu cmentarzy i kościołów. Przeszło 10 tysięcy policjantów w całej Polsce czuwa nad bezpieczeństwem ruchu drogowego podczas akcji "Znicz".

Zdjęcie

Wypadek w Dzianiszu /Adrian Gladecki /Reporter
Wypadek w Dzianiszu
/Adrian Gladecki /Reporter

Do dwóch tragicznych wypadków doszło w Małopolsce. W Dzianiszu na Podhalu zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Siedem osób zostało przewiezionych do szpitala. Wśród poszkodowanych jest kobieta w zaawansowanej ciąży. Kierowca, który spowodował wypadek, najprawdopodobniej był pijany.

Jak poinformował nasz użytkownik "tom_mas", do wypadku doszło także w małopolskim Gorzkowie, gdzie również zderzyły się samochody osobowe. Są ranni. Jak dodał użytkownik, prawdopodobnie jeden z kierowców był pijany i uciekł z miejsca zdarzenia. Informacji nie potwierdziła na razie policja.

Reklama

Apel policji

Funkcjonariusze apelują o większą rozwagę zmotoryzowanych. Jak informują, główne grzechy kierujących to zbyt duża prędkość, nieostrożne przejeżdżanie przejść dla pieszych, rozmowy przez telefon komórkowy i brak zapiętych pasów, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewożenie dzieci.

Więcej patroli można się spodziewać na głównych arteriach w kraju. Policja ostrzega przed jazdą "na pamięć", część ulic wokół cmentarzy może mieć zmieniony ruch lub być zamkniętych.

Policja ostrzega, by na cmentarzach i ich okolicach uważać na kieszonkowców - nie zabierać dużych sum pieniędzy, dokumenty ulokować w bezpiecznych miejscach kieszeni, a w samochodzie nie zostawiać wartościowych przedmiotów. 

W dużych miastach warto korzystać z komunikacji publicznej. Najlepiej więc pozostawić samochód na parkingu i pojechać autobusem. W okolicach cmentarzy, w razie potrzeby, ruchem kieruje policja.

Tragiczne statystyki

W 2012 roku w okresie Wszystkich Świętych na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych, ujawnili wówczas 1837 nietrzeźwych kierujących.

Zdjęcie

Wypadek w Dzianiszu /Adrian Gladecki /Reporter
Wypadek w Dzianiszu
/Adrian Gladecki /Reporter

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Akcja "Znicz 2013"

liczba zdjęć: 5


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/IAR/INTERIA

Zobacz również

  • Krosno: Trzylatek wybiegł z samochodu wprost pod koła innego auta

    W czwartek (17 września) w Krośnie (woj. podkarpackie) 3-letni chłopiec wybiegł z zaparkowanego samochodu wprost pod nadjeżdżające auto. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. więcej