Trudne warunki na drogach. Apel do kierowców

Poniedziałek, 5 stycznia 2015 (07:36)

Po opadach śniegu i deszczu połączonego ze śniegiem warunki panujące na drogach są trudne. Miejscami na trasach tworzy się "szklanka". Najgorzej jeździ się po drogach w województwach: łódzkim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości.

Zdjęcie

Miejscami warunki panujące na drogach są trudne /RMF
Miejscami warunki panujące na drogach są trudne
/RMF

Na drogach krajowych pracuje obecnie 435 pojazdów do zimowego utrzymania. Z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. 

Utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują na terenie województwa łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, warmińsko- mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego. 

Reklama

Padający deszcz może utrudniać jazdę kierowcom podróżującym po trasach województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego oraz dolnośląskiego. Z kolei śnieg może zalegać na trasach województwa małopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego i lubuskiego.  W Wielkopolsce oraz na Zachodnim Pomorzu pada deszcz połączony ze śniegiem.

Prognozy na najbliższe godziny nie są zbyt korzystne. Nadal spodziewane są przelotne opady śniegu, głównie na południu oraz we wschodniej połowie kraju. W Sudetach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie do 7 cm.
Na zachodzie kraju oraz na wybrzeżu ma padać deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od -3°C na południowym wschodzie kraju oraz w dolinach karpackich do 0°C w centrum, 3°C na zachodzie i do 4°C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, północno-zachodni. Miejscami możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

-----

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinieArtykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Mazowieckie: Pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę

    Pociąg towarowy potrącił w środę (3 czerwca) mężczyznę znajdującego się na torowisku na odcinku kolejowym Parzniew - Brwinów (pow. pruszkowski) - powiedziała mł. asp. Marta Słomińska z... więcej