Trudne warunki, dużo zdarzeń na drogach

Piątek, 17 stycznia 2014 (22:24)
Aktualizacja: Piątek, 17 stycznia 2014 (22:35)

Opady śniegu i marznącego deszczu oraz śliskie nawierzchnie dróg mocno dają się we znaki kierowcom na wschodzie Mazowsza i Podlasiu.

Zdjęcie

Na Mazowszu i Podlasiu panują trudme warunki na drogach /Grzegorz Michałowski /PAP
Na Mazowszu i Podlasiu panują trudme warunki na drogach
/Grzegorz Michałowski /PAP

Tylko w ciągu ostatnich godzin doszło do kilku bardzo groźnych wypadków. Często dochodzi również do kolizji. Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Starszy aspirant Janusz Cabaj z siedleckiej drogówki przypomina m.in. o wydłużonej drodze hamowania, szczególnie w rejonie skrzyżowań.

"Każdy kierujący naciska tam pedał hamulca i robi się ślizgawka" - przestrzega policjant.

Najtragiczniejszy dziś wypadek wydarzył się na krajowej 19 w okolicach Bielska Podlaskiego. W miejscowości Haćki zderzyły się dwa tiry i Ford Ka. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zginęły na miejscu.

3 osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch aut osobowych w Lipówkach koło Garwolina na drodze numer 17.

Kilka godzin wcześniej dwie osoby zostały ranne w wypadku, który wydarzył się na odcinku drogi krajowej numer 63 między Łukowem a Siedlcami. Na tym samym odcinku do rowu wpadła również ciężarówka.

Warunki jazdy na wschód od Warszawy są bardzo trudne. Śnieg i błoto pośniegowe zalegają nawet na najważniejszych drogach: numer 8 w kierunku Białegostoku oraz na dwójce w stronę Terespola. 

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Reklama

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Mazowsze | Podlasie | wypadek

Zobacz również

  • Tragiczny wypadek pod Radomiem. Kierowca zginął na miejscu

    W niedzielę późnym wieczorem pod Radomiem doszło do tragicznego wypadku. W czołowy zderzeniu auta osobowego z ciężarówką zginęła jedna osoba – informuje echodnia.eu. Z samochodu osobowego niewiele... więcej