Tragiczny wypadek. Zginął motocyklista

Sobota, 3 sierpnia 2013 (18:59)

Przejezdna jest już droga krajowa nr 59 w pobliżu miejscowości Rozogi, gdzie w sobotę po południu zginął w wypadku motocyklista - podała warmińsko-mazurska policja. Trasa, którą wielu turystów z Warszawy jeździ na Mazury, była zablokowana przez trzy godziny.

Zdjęcie

Policja kierowała kierowców na objazdy /S. Kowalczuk /East News
Policja kierowała kierowców na objazdy
/S. Kowalczuk /East News

Jak poinformowała w sobotę wieczorem Ewa Szczepanek z komendy policji w Szczytnie, droga krajowa nr 59 prowadząca w kierunku Mrągowa i Giżycka jest już przejezdna.

Do wypadku doszło po południu na odcinku między Rozogami a Spychowem. Według wstępnych ustaleń policji motocyklista uderzył w tył busa, gdy ten gwałtownie zwolnił. Kierowcę dostawczego samochodu zmusiła do tego sytuacja na drodze.

Reklama

Motocyklista - po uderzeniu w busa - zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka kolejnym pojazdem. Kierujący motocyklem zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Samochody uczestniczące w wypadku stanęły w poprzek jezdni i zatarasowały oba pasy ruchu. Droga była całkowicie zablokowana przez trzy godziny.

Do czasu zebrania przez policjantów i prokuratora dowodów na miejscu wypadku i usunięciu uszkodzonych pojazdów, kierowcy musieli korzystać z objazdów przez Świętajno. Według policji mimo dużego ruchu turystycznego na objazdach nie tworzyły się korki.

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:motocyklista | wypadek | nie żyje | policja

Zobacz również

  • Warszawa: Przejechał policjantce po nodze. Miał trzy promile we krwi

    We wtorek wieczorem (26 maja) policjanci zatrzymali w Warszawie mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli drogowej i przejechał policjantce po nodze. Uszkodził też radiowóz. mężczyzna miał w... więcej