Tragiczny wypadek w porcie w Darłowie

Poniedziałek, 12 listopada 2012 (11:41)

Operator dźwigu zginął w poniedziałek przed południem w porcie w Darłowie (woj. zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło podczas rozładunku z ciężarówki rur służących do remontu nabrzeża. Dźwig przewrócił się i przygniótł mężczyznę - poinformowała straż pożarna.

Zdjęcie

Miejsce wypadku/ fot. Marcin Bielecki /PAP
Miejsce wypadku/ fot. Marcin Bielecki
/PAP
Dźwig przewrócił się, przygniatając ramieniem znajdującego się w kabinie operatora. Poniósł on śmierć na miejscu - poinformował dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie st. kpt. Paweł Faryno.

Do portu wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku.

Reklama

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, policję, Państwową Inspekcję Pracy i prokuratora.

Przewrócony dźwig na podwoziu kołowym to duże urządzenie, mogące unieść ładunek o masie do 40 ton. Do jego poniesienia będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sławnie Iwona Ordak powiedziała, że prace na remontowanym nabrzeżu zostały wstrzymane.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej