Tragiczny wypadek w okolicy Kościana

Czwartek, 15 czerwca 2017 (12:53)

Droga krajowa nr 5 jest już przejezdna po wypadku, do którego doszło w czwartek przed godz. 11 w okolicy Kościana w Wielkopolsce. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła, a trzy inne, w tym kilkuletnie dziecko, zostały ranne.

Zdjęcie

Jedna osoba zginęła, trzy inne zostały ranne w wypadku na DK5 (zdj. ilustracyjne) /Maciej Nycz /RMF FM
Jedna osoba zginęła, trzy inne zostały ranne w wypadku na DK5 (zdj. ilustracyjne)
/Maciej Nycz /RMF FM

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Reklama

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Droga krajowa nr 5 była zablokowana przez kilka godzin; samochody kierowano na objazdy. Jak poinformowała PAP mł. asp. Izabela Czerwińska z policji w Kościanie, obecnie ruch odbywa się już bez żadnych utrudnień.

Przed godz. 11 na obwodnicy Kościana doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak tłumaczyła Czerwińska, "ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra jadący w kierunku Leszna z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Mazda".

W wyniku zdarzenia osoba kierująca mazdą, mimo długotrwałej reanimacji zmarła. W wypadku uczestniczyło także kilkuletnie dziecko, które zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Poznaniu. Do szpitala trafiły także dwie osoby dorosłe. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Wielkopolskie: Dwie osoby zginęły pod Jarocinem

    Mężczyzna i kobieta w wieku 25-30 lat zginęli w niedzielę 2 sierpnia po południu w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 443 w okolicach Jarocina. Okoliczności zdarzenia bada policja. więcej