Tragiczny wypadek w Łodzi. Nie żyją trzy osoby

Wtorek, 26 grudnia 2017 (07:57)

Trzy osoby zginęły na miejscu w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Łodzi w poniedziałek tuż przed północą na skrzyżowaniu ul. Pryncypalnej z al. Bartoszewskiego (trasa Górna).

Zdjęcie

Miejsce wypadku, do którego doszło w nocy z 25 na 26 grudnia, na skrzyżowaniu ul. Pryncypalnej z al. Bartoszewskiego (trasa Górna) w Łodzi /Grzegorz Michałowski /PAP
Miejsce wypadku, do którego doszło w nocy z 25 na 26 grudnia, na skrzyżowaniu ul. Pryncypalnej z al. Bartoszewskiego (trasa Górna) w Łodzi
/Grzegorz Michałowski /PAP

Jak poinformował PAP Karol Ostrowski z łódzkiej KWP, jadący podporządkowaną ul. Pryncypalną Citroen Xsara wyjechał na skrzyżowanie z al. Bartoszewskiego, gdzie doszło do zderzenia z Toyotą Auris.

Śmierć na miejscu poniosły trzy osoby podróżujące citroenem - kobiety w wieku 66 i 67 lat oraz 68-letni mężczyzna. Z obrażeniami trafiło do szpitala siedem osób; wszystkie opuściły go po otrzymaniu pomocy medycznej. 

Reklama

Jak podał "Dziennik Łódzki", przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej kierowca citroena powinien był ustąpić pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Gdy citroen wjechał na skrzyżowanie, w jego lewy bok z impetem uderzyła rozpędzona toyota. Siła uderzenie była tak duża, że przez tylną szybę z auta wypadły pasażerki siedzące z tyłu. Obie kobiety nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zginęły na miejscu. Śmierć poniósł również trzeci siedzący z tyłu pasażer, który miał zapięte pasy i dlatego nie wypadł z auta.

Toyota po zderzeniu przejechała jeszcze kilkanaście metrów i samochód obróciło tyłem do kierunku jazdy. Pasażerowie wysiedli z auta o własnych siłach - czytamy. 

Tragiczny wypadek w Łodzi. Zginęły trzy osoby

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej