Tragiczny wypadek w Garwolinie. Kierowca zasnął za kierownicą

Czwartek, 23 lipca 2015 (15:02)

Zaśnięcie kierowcy to najbardziej prawdopodobna przyczyna porannego wypadku ukraińskiego autobusu niedaleko Garwolina na Mazowszu. Zginęło w nim 5 osób, a 25 zostało rannych. Biegli i prokurator kończą już oględziny na miejscu zdarzenia.

Zdjęcie

Miejsce wypadku /PAP
Miejsce wypadku
/PAP

Prokuratura oficjalnie zakwalifikowała to zdarzenie jako katastrofę w ruchu lądowym. O przyczynach będzie mówić jednak dopiero po zakończeniu śledztwa. Wszystko wskazuje na to, że wypadek spowodowało zaśnięcie kierowcy. Świadczy o tym m.in. skala zniszczeń autokaru, który przejechał przeciwległy pas ruchu a następnie zjechał na pobocze i wbił się w drzewo. 

Śmiertelny wypadek koło Garwolina

liczba zdjęć: 5

Zginęło pięć osób, a stan kolejnej, przebywającej na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Garwolinie jest poważny. W sumie w kilku szpitalach w regionie przebywa 25 poszkodowanych osób. Prace w miejscu wypadku dobiegają końca. Swoje badania zakończyli już biegli z zakresu konstrukcji wypadków drogowych oraz stanu technicznego pojazdów. Teraz wrak autokaru zostanie zabezpieczony na potrzeby dalszych czynności śledztwa. Prokuratorzy przesłuchali już także pozostałe osoby, które podróżowały autokarem. 

Reklama

Droga krajowa numer 17 w miejscu wypadku pozostaje zablokowana. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Tragiczny wypadek w Rybniku. Zginęła 19-latka

    19-letnia pasażerka bmw zginęła w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem (18 października) w Rybniku. 21-letni kierowca samochodu, z którym jechały trzy młode kobiety, stracił... więcej