Tragiczny wypadek pod Kętrzynem. Zginęło dwóch cudzoziemców

Niedziela, 14 kwietnia 2019 (09:58)

Dwóch mężczyzn zginęło, a dwóch innych zostało rannych w wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę pod Kętrzynem (woj. warmińsko-mazurskie). Samochodem, który uderzył w drzewo, podróżowali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Zdjęcie

Wypadek /Adam Staśkiewicz /East News
Wypadek
/Adam Staśkiewicz /East News

Jak poinformowała policja, osobowe auto, którym podróżowały cztery osoby, uderzyło czołowo w przydrożne drzewo. Do wypadku doszło na łuku drogi wojewódzkiej nr 591 z Różanki do Wopławek. 

Dwóch pasażerów - obywateli Ukrainy w wieku 23 i 30 lat - poniosło śmierć na miejscu. Ranni zostali kierowca i trzeci pasażer. Obaj są Gruzinami. 

Reklama

"Zginęli pasażerowie siedzący po prawej stronie pojazdu. Ten, który był obok kierowcy miał zapięte pasy, natomiast pasażer z tyłu najprawdopodobniej nie był przypięty pasami" - powiedziała PAP asp. szt. Monika Danielak z policji w Kętrzynie. 

Według kpt. Kamila Golona z kętrzyńskiej straży pożarnej, gdy na miejsce wypadku przyjechali ratownicy, poza pojazdem był kierowca, który wysiadł o własnych siłach. Trzy pozostałe osoby były zakleszczone wewnątrz auta. 

"Siła uderzenia w drzewo była na tyle duża, że silnik wypadł i leżał 12 metrów dalej. Palił się jeszcze, gdy przyjechali strażacy" - stwierdził. 

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie. Od kierowcy pobrano krew do badań na trzeźwość.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Kielce: Pijany 21-latek spowodował kolizje na deptaku

    2,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który w sobotę po północy (1 sierpnia) rozbił się samochodem na ulicy Sienkiewicza w Kielcach. 21-latek, jadąc wzdłuż kieleckiego deptaku, zakończył... więcej