Tragiczny wypadek niedaleko Sztabina

Wtorek, 20 listopada 2012 (07:45)

We wtorek po południu odblokowana została droga krajowa nr 8 Białystok-Augustów, gdzie w miejscowości Kamień koło Sztabina doszło rano do wypadku, w którym zginęła jedna osoba - poinformowała policja.

Jak powiedział oficer prasowy augustowskiej policji Paweł Jakubiak, w wypadku zginął 20-letni mieszkaniec gminy Sztabin, kierowca osobowej hondy. Kierowany przez niego samochód na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z ciężarówką.

Uderzenie było bardzo silne, wybuchł pożar, oba pojazdy spłonęły doszczętnie. Kierowca ciężarówki, obywatel Litwy, zdołał opuścić swój samochód o własnych siłach, kierowca hondy poniósł śmierć na miejscu.

Reklama

Droga była całkowicie zablokowana ok. 5 godzin, potem jeszcze przez kilka godzin był tam jedynie ruch wahadłowy i dopiero przed godz. 15.00 przywrócono tam pełny przejazd w obu kierunkach.

W czasie, gdy droga była zupełnie nieprzejezdna, w Augustowie samochody jadące od strony granicy z Litwą kierowane były na objazdy drogą krajową nr 61. Auta jadące od Białegostoku do Augustowa musiały czekać na odblokowanie drogi, albo zmieniać trasę i kierować się najpierw do Grajewa, a stamtąd do Augustowa.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również