Tragiczny wypadek na Podlasiu. Zginęło 5 osób

Niedziela, 2 grudnia 2012 (08:36)

Pięć osób nie żyje, a jedna została ranna - to skutki tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę rano na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Gałkówka w województwie podlaskim. Ruch na trasie Łomża -Ostrołęka został już przywrócony.

Zdjęcie

W wypadku zginęło pięć osób /fot. Marek Maliszewski /Reporter
W wypadku zginęło pięć osób /fot. Marek Maliszewski
/Reporter
Do wypadku doszło ok. godziny 7.15 na drodze krajowej nr 61 podczas wyprzedzania.

Jak powiedział rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem vectrą 23-letnia kobieta podczas wyprzedzania ciężarówki najprawdopodobniej wpadła w poślizg i zjechała do rowu, tam samochód dachował i uderzył w kilka drzew. W samochodzie jechało sześć osób, a - jak zauważył Baranowski - w oplu vectrze może jechać pięć.

Reklama

W wypadku zginęło pięć osób. To trzy kobiety: kierująca 23-latka z Ostrołęki, 24-latka z Łomży i 20-latka z Hajnówki oraz dwóch mężczyzn: 35-latek z Hajnówki, tożsamość drugiego mężczyzny jest wciąż ustalana.

Auto zostało "totalnie zniszczone"

Jedna osoba, 25-letni mężczyzna, który siedział na tylnym siedzeniu, został ranny. Lekarze jego stan określają jako ciężki, ale stabilny.

Samochód był na ostrołęckich rejestracjach, jechał w stronę Łomży. Baranowski ocenił, że auto zostało "totalnie zniszczone".

Przez kilka godzin ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo, ale ok. godziny 14. został całkowicie przywrócony.

W województwie podlaskim w nocy był niewielki mróz, dlatego w niedzielę są trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożną jazdę.

Zdjęcie

Do wypadku doszło w miejscowości Gałkówka /fot. Map24.interia.pl /
Do wypadku doszło w miejscowości Gałkówka /fot. Map24.interia.pl
/

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Zderzenie auta osobowego z ciężarówką. Są ranni

    Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Dalnia (pow. mławski) na drodze krajowej nr 7 - poinformował w niedzielę 24 maja dyżurny Punktu Informacji... więcej