Tragiczny wypadek na Podlasiu. Nie żyją trzy osoby

Sobota, 24 listopada 2012 (08:49)

Przed godz. 14 w sobotę wznowiono ruch samochodów na drodze krajowej nr 8 między Zambrowem a Białymstokiem. W okolicach miejscowości Zambrzyce Króle (woj. podlaskie) rano doszło do wypadku, w którym zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych - podała policja.

Zdjęcie

W wypadku zginęły trzy osoby /fot. Artur Reszko /PAP
W wypadku zginęły trzy osoby /fot. Artur Reszko
/PAP
Do wypadku doszło ok. 50 km od Białegostoku. Początkowo policja podawała, że miał miejsce koło miejscowości Nowe Zambrzyce, ostatecznie podano w komunikacie, że było to w okolicach sąsiedniej miejscowości - Zambrzyce Króle.

Jak powiedziała Aneta Łukowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, w wypadku uczestniczyło sześć samochodów, w tym cztery ciężarówki.

Ofiary wypadku podróżowały busem

Reklama

Ofiary wypadku podróżowały busem iveco, którym jechało siedem osób. Zginęło trzech mężczyzn: 22-letni mieszkaniec okolic Łomży, a także mieszkańcy Zambrowa i okolic Zambrowa w wieku ok. 60 lat.

Według ustaleń policji, 37-letni Białorusin, jadący od strony Białegostoku ciągnikiem siodłowym, z nieustalonych powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu. Najpierw zaczepił o tył naczepy, mijającej go ciężarówki, potem uderzył w jadącą za nią, kolejną ciężarówkę (litewską), która po wypadku zjechała do rowu i przewróciła się na bok. Za nią jechał citroen berlingo, którego kierowca - chcąc uniknąć czołowego zderzenia - zjechał do rowu.

Bus został zepchnięty z drogi i dachował

Za nim jechał iveco, którego kierowca nie zdołał uniknąć wypadku. Uderzony czołowo bus został zepchnięty z drogi i dachował. Zginęły trzy osoby z tego samochodu, cztery kolejne trafiły do szpitala. Ranny został także białoruski kierowca ciągnika siodłowego, który ma złamaną rękę.

W wypadku uczestniczyła też kolejna ciężarówka, jadąca za iveco. Jej kierowca nie zdołał wyhamować i wjechał w ciągnik siodłowy Białorusina i iveco.

Droga była tam zablokowana przez ponad siedem godzin. Choć możliwe były objazdy tego miejsca trasami przez Łomżę czy Wysokie Mazowieckie, w miejscu wypadku tworzyły się wielokilometrowe kolejki samochodów, które oczekiwały na wznowienie ruchu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na dk 57, nie żyje 20-letni mężczyzna

    Na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rembielin (Mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 20-letni mężczyzna - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy... więcej