Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Środa, 21 sierpnia 2013 (12:56)
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2013 (15:27)

Przejezdna jest już trasa kolejowa Olsztyn-Działdowo (Warmińsko-Mazurskie), która była zablokowana po tym, jak pociąg intercity relacji Kraków-Olsztyn uderzył w samochód na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Gryźlinach. Zginęła jedna osoba podróżująca autem.

Zdjęcie

Pociąg relacji Kraków-Olsztyn uderzył w samochód/fot. Tomasz Waszczuk /PAP
Pociąg relacji Kraków-Olsztyn uderzył w samochód/fot. Tomasz Waszczuk
/PAP

Trasa kolejowa była nieprzejezdna przez trzy godziny. Obecnie ruch pociągów odbywa się zgodnie z rozkładem - poinformował PAP rzecznik Polskich Linii Kolejowych (PLK) Mirosław Siemieniec.

Do wypadku doszło ok. godz. 11.30, gdy kierowca samochodu z niewiadomych przyczyn nie zatrzymał się przed znakiem "stop" na niestrzeżonym przejeździe kolejowym i wjechał pod nadjeżdżających pociąg relacji Kraków-Olsztyn. 

Jedna osoba jadąca autem zginęła na miejscu, druga jest ranna. 

Reklama

Trasa była zamknięta, ponieważ prokurator na miejscu ustalał przyczyny wypadku. Rzecznik PLK podał, że uruchomiono komunikację zastępczą.

Pasażerów pociągu Kraków-Olsztyn w dalszą podróż zabrały autobusy. Komunikacja zastępcza przewiozła także pasażerów dwóch pociągów w ruchu regionalnym na trasie Olsztyn-Działdowo.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:pociąg | wypadek | Olsztyn

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej