Tragiczny wypadek na A4 pod Krakowem

Niedziela, 26 czerwca 2016 (14:18)
Aktualizacja: Niedziela, 26 czerwca 2016 (20:41)

Jedna osoba zginęła a pięć kolejnych zostało rannych w wypadku na autostradzie w Brzesku pod Krakowem - podała Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.

Na A4 na odcinku Tarnów-Brzesko doszło do zderzenia TIR-a i samochodu osobowego. Samochód ciężarowy zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z osobówką. TIR przewrócił się i spłonął, blokując cały pas ruchu.

W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, a pięć odniosło ranny.

Reklama

Oba pasy ruchu zostały zablokowane. Na miejscu tworzyły się gigantyczne korki. Policja zorganizowała objazdy. Wszystkie pojazdy jadące od strony Krakowa, na węźle Brzesko były kierowane na dk 94. Z kolei jadący w stronę Krakowa musiały zjechać z autostrady na węźle Tarnów Zachód. 

***

Ok. godziny 18.30 ruch na węźle Brzesko w kierunki Rzeszowa został przywrócony. Tylko w miejscu zderzenia był zawężony do jednego pasa.

W kierunku Krakowa droga dalej była zablokowana - trwało sprzątanie jezdni, naprawa infrastruktury drogowej i przeładowywanie ładunku z przewróconej naczepy.

***

Ok. 21.00 podano, że utrudnienie zakończyło się.

Na A4 spłonął TIR. Kierowca nie żyje (TVN24/x-news)

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Kraków | wypadek

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Tir uderzył w budynek mieszkalny

    Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie na ulicy Sandomierskiej tir uderzył w ganek budynku mieszkalnego. Nikomu nic się nie stało – poinformował PAP dyżurny... więcej