Tragiczny wypadek mikrobusa. Wzrosła liczba ofiar

Czwartek, 22 listopada 2012 (19:48)

Dwóch mężczyzn ciężko rannych w wypadku, do którego doszło w środę koło Żnina (woj. kujawsko-pomorskie), zmarło w bydgoskich szpitalach. Łączna liczba ofiar zderzenia trzech pojazdów to już pięciu zabitych i czworo rannych.

Do wypadku doszło w środę wieczorem, na drodze wojewódzkiej w miejscowości Murczyn koło Żnina. W naczepę ciągnika siodłowego uderzyły kolejno fiat seicento i mikrobus volkswagen transporter.

Na miejscu zginęło trzech spośród sześciu mężczyzn wracających z pracy w Bydgoszczy mikrobusem, a trzech - z ciężkimi obrażeniami - trafiło do szpitali w Bydgoszczy. Jak poinformowano w czwartek wieczorem, mimo intensywnej reanimacji dwóch rannych zmarło.

Reklama

W szpitalu w Żninie przebywa także kobieta w ciąży i jej mąż, którzy jechali fiatem seicento. Obrażenia kilkuletniego syna, który z nimi podróżował, okazały się niegroźne i został on już wypisany do domu, trafił pod opiekę rodziny.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że kierowca ciągnika siodłowego nieostrożnie usiłował zawrócić na drodze. W chwili gdy naczepa wjechała na sąsiedni pas, uderzyły w nią nadjeżdżające pojazdy.

58-letni kierowca ciągnika, jako domniemany sprawca wypadku, został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Mężczyzna może zostać oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Śmiertelny wypadek na dk 57, nie żyje 20-letni mężczyzna

    Na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rembielin (Mazowieckie) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 20-letni mężczyzna - poinformował w poniedziałek rzecznik Komendy... więcej