Tragiczny bilans weekendu na drogach. Tylko w piątek zginęło 14 osób

Piątek, 16 sierpnia 2013 (09:26)

14 ofiar śmiertelnych i 121 rannych to wczorajszy bilans wypadków drogowych. Zdarzeń, w których ucierpieli kierowcy i ich pasażerowie, było aż 91. Na wszystkich drogach policja zatrzymała ponad pół tysiąca nietrzeźwych kierujących. Łącznie od początku długiego sierpniowego weekendu na drogach zginęło 19 osób.

Zdjęcie

Wrak samochodu na miejscu tragicznego wypadku  w pobliżu Niedoradza /Lech Muszyński /PAP
Wrak samochodu na miejscu tragicznego wypadku w pobliżu Niedoradza
/Lech Muszyński /PAP

Do końca weekendu na drogach można spotkać więcej patroli policji. Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski apeluje o ostrożną jazdę. Na bezpieczeństwo na drodze ma wpływ nie tylko prędkość, ale nawet takie z pozoru błahe sprawy jak pisanie sms-ów.

Przypomina wypadek spowodowany przez kierowcę piszącego sms-a. Policjanci znaleźli telefon z niedokończoną wiadomością do żony, w której pisał, kiedy wróci. Zginął na miejscu.

Reklama

Od środy w 206 wypadkach zmarło 19 osób, a 268 kolejnych zostało rannych. Policja od środy zatrzymała 1162 nietrzeźwych. W rzekach, jeziorach i innych akwenach doszło do dwóch utonięć.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:wypadek | nie żyje | zabójstwo

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej