Tragiczny bilans weekendu na drogach. 21 ofiar

Niedziela, 30 października 2016 (18:36)

Od piątku na drogach zginęło 21 osób. Do godziny 14. policja zanotowała 223 wypadki, w których 284 osoby zostały ranne. Trwa policyjna Akcja "Znicz".

Zdjęcie

Od piątku policja zatrzymała 658 nietrzeźwych kierujących (zdjęcie ilustracyjne) /Artur Barbarowski /East News
Od piątku policja zatrzymała 658 nietrzeźwych kierujących (zdjęcie ilustracyjne)
/Artur Barbarowski /East News

Od piątku na drogach zginęło 21 osób. Do godziny 14. policja zanotowała 223 wypadki, w których 284 osoby zostały ranne. Trwa policyjna Akcja "Znicz".

Do groźnego wypadku doszło w Dziecininie na Lubelszczyźnie na drodze krajowej numer 17. Zginęły dwie osoby, a trzy w ciężkim stanie odwieziono do szpitala. Wśród rannych jest małe dziecko. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji powiedział IAR, że policja na miejscu bada przyczyny tego zdarzenia.

Reklama

Od piątku policja zatrzymała 658 nietrzeźwych kierujących. Dawid Marciniak przypomina, że każda kontrola drogowa rozpoczyna się od sprawdzenia stanu trzeźwości. Policjanci zwracają uwagę też na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, sposób przewożenia pasażerów.

"Tylko wzajemna życzliwość, przestrzeganie przepisów i wyobraźnia kierowców może pozwolić na uniknięcie zdarzeń, w których osoby są ranne lub tracą życie" - powiedział policjant.

Akcja "Znicz" zakończy się we środę 2 listopada.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: W Myślenicach drewno wysypało się na zakopiankę

    Nietypowy powód blokady na zakopiance. W Myślenicach, na trasie w kierunku Krakowa, z jednego z samochodów ciężarowych wypięła się przyczepa, a z niej wysypało się drewno. Droga jest już przejezdna. więcej