Tragiczny bilans majówki. Od wtorku do niedzieli na drogach zginęło 28 osób

Poniedziałek, 6 maja 2019 (08:37)

Od wtorku do niedzieli na polskich drogach doszło do 361 wypadków, w których zginęło 28 osób, a 441 osób zostało rannych. Zatrzymano też 1815 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Jak podkreśla policja, bilans wypada korzystnie w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zdjęcie

Policja; Zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
Policja; Zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP podkreślił, że w tym roku w okresie majówki wydarzyło się o 173 mniej wypadków niż w roku ubiegłym, zginęło o 22 osób mniej, a o około jedną trzecią zmniejszyła się liczba rannych.

Kobryś podkreślił przy tym, że kierowcy wciąż zbyt często przekraczają dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Z tego powodu przez sześć dni długiego weekendu prawo jazdy odebrano 872 osobom.

"Generalnie można powiedzieć, że są to wyniki zadowalające. Oby to był zwiastun dobrej, odwracającej się tendencji" - podkreślił Kobryś.

Reklama

Od 30 kwietnia do 5 maja trwała policyjna akcja "Majowy weekend" polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznaczało to m.in. większą liczbę oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratoram. Drogi patrolowało wówczas ok. 5 tys. policjantów.


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Pomorskie: Motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką

    46-letni motocyklista zginął w wyniku zderzenia ze śmieciarką. Do wypadku doszło w czwartek 21 maja rano w pobliżu miejscowości Wygoda (woj. pomorskie). Droga krajowa nr 20 jest zablokowana -... więcej