Tragiczne wypadki na drogach w lubelskim

Poniedziałek, 17 grudnia 2012 (10:00)

54-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna zginął w sobotę rano w wypadku w miejscowości Zawada. Auto, którym podróżował mężczyzna wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Do kolejnego wypadku doszło wieczorem w Chojnie Nowym. Tym razem po zderzeniu z drzewem zginął pasażer, a kierowca i drugi pasażer trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności obu wypadków i po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę.

Zdjęcie

Wypadek w miejscowości Chojno Nowe /KWP Lublin
Wypadek w miejscowości Chojno Nowe
/KWP Lublin

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę przed godz. 10.00 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Zawada. Kierujący samochodem bmw 54-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna podczas wyprzedzania, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do kolejnego doszło po godzinie 16.00 w Chojnie Nowym. Kierowca Nissana zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. 43-letni pasażer zginął na miejscu. 34-letni kierowca oraz drugi pasażer przewiezieni zostali do szpitala.

Reklama

Policjanci badają przyczyny i okoliczności wypadku oraz apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zimowe warunki sprawiają, że w wielu miejscach jezdnia jest mokra i śliska. Śliska nawierzchnia sprawia, że znacznie wydłuża się droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Pamiętajmy także o zasadzie ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:policja | wypadek | nie żyje | BMW

Zobacz również

  • Łódzkie: Zablokowana trasa po wypadku na DK 72

    Jedna osoba została ranna w wypadku, do jakiego doszło w piątek wieczorem na drodze krajowej 72 w miejscowości Rogów między Brzezinami a Jeżowem (woj. łódzkie). Trasa jest zablokowana. więcej