Tragiczne święta na drogach. Policja podała bilans

Środa, 27 grudnia 2017 (07:40)
Aktualizacja: Środa, 27 grudnia 2017 (07:57)

Na polskich drogach zakończyła się świąteczna akcja policyjna "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie", która trwała od 22 do 26 grudnia. Policja dysponuje już pierwszymi poświątecznymi statystykami drogowymi.

Zdjęcie

W święta na polskich drogach doszło do 373 wypadków drogowych /Grzegorz Michałowski /PAP
W święta na polskich drogach doszło do 373 wypadków drogowych
/Grzegorz Michałowski /PAP

W tych dniach na polskich drogach doszło do 373 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a 447 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 883 nietrzeźwych kierowców - poinformowała w środę Komenda Główna Policji.

Przed rokiem w analogicznym okresie w 428 wypadkach zginęły 53 osoby, 504 zostały ranne.

Reklama

"Święta minęły spokojnie. Nie zanotowaliśmy żadnych niebezpiecznych incydentów z wyjątkiem wypadków drogowych" - powiedział PAP młodszy aspirant Antoni Rzeczkowski z zespołu prasowego KGP.

Rzeczkowski zwrócił uwagę, że nadal utrzymuje się duża liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych. 

"Niestety nie do wszystkich dotarły nasze apele o zachowanie szczególnej ostrożności. Mieliśmy do czynienia z wypadkami, w których za jednym razem zginęło kilka osób. W dużej mierze byli to piesi. Dlatego apeluję do pieszych, aby nosili odblaskowe elementy, ponieważ kierowcy w okresie jesienno-zimowym często mają problem z dostrzeżeniem pieszego na drodze" - zaznaczył.

Rzeczkowski zauważył również, że policja zanotowała ogólną poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jak poinformował, w wypadkach drogowych od stycznia do listopada br. zginęły o 254 osoby mniej niż w analogicznym okresie w 2016 r. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/IAR

Zobacz również

  • Kontrola busów na Opolszczyźnie. Wykryto rażące nieprawidłowości

    Kontrolerzy z opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzili wagę dostawczych busów poruszających się na jednej z dróg wojewódzkich. Rekordzista miał blisko pięć i pół tony "nadwagi". więcej