Tragedia w Wielkopolsce. Zginął mężczyzna przewożony w bagażniku

Sobota, 18 listopada 2017 (08:34)
Aktualizacja: Sobota, 18 listopada 2017 (14:20)

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Swarzędzu (woj. wielkopolskie). Auto, którym podróżowało osiem osób, uderzyło w bariery. Zginął pasażer jadący w bagażniku.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /KAROLINA MISZTAL/REPORTER /East News
Zdj. ilustracyjne
/KAROLINA MISZTAL/REPORTER /East News

Wypadek miał miejsce po godzinie drugiej w nocy na DK 92 w kierunku Wrześni. Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział PAP, że BMW podróżowali młodzi mieszkańcy podpoznańskich miejscowości.

Wcześniej osoby te, sześciu mężczyzn i dwie kobiety, uczestniczyły we wspólnych imprezach i wracały do domów w Swarzędzu, Kostrzynie i okolicznych miejscowościach.

Reklama

W Swarzędzu auto wpadło w poślizg i uderzyło w barierę, po czym zaczęło się palić. Pojazd opuścili wszyscy poza 18-latkiem, który znajdował się w bagażniku. Mężczyzna zginął. Pozostali pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Po zdarzeniu przez kilka godzin ruch w stronę Wrześni był zablokowany. Strażacy zakończyli akcję ok. godziny siódmej rano.

Auto prowadził 18-latek, który nie miał uprawnień. Był też pod wpływem alkoholu; stwierdzono u niego około jednego promila. Andrzej Borowiak powiedział, że na razie nie wiadomo, jakie usłyszy zarzuty.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Przed południem całkowicie zablokowana była autostrada A4 w okolicach Wrocławia. Na jezdni w kierunku Katowic zapaliła się cysterna przewożąca środki chemiczne. więcej