Tragedia na przejeździe kolejowym

Sobota, 11 maja 2013 (17:53)

Przywrócono ruch pociągów na linii Szczecin - Gdańsk. Trasa była zablokowana po wypadku, do którego doszło w sobotę po południu na przejeździe kolejowym w Łobzie (Zachodniopomorskie) . Samochód wjechał pod pociąg. Zginęło dwóch mężczyzn.

Zdjęcie

W wypadku zginęły dwie osoby /RMF24
W wypadku zginęły dwie osoby
/RMF24

O przywróceniu ruchu poinformował PAP rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec.

Jak powiedział, pociągi ruszyły ok. godz. 19, po zakończeniu przez prokuratora oględzin miejsca wypadku. Dodał, że opóźnionych jest 5 składów. Ich opóźnienie wynosi od kilkudziesięciu do 100 minut.

Reklama

Do wypadku, jak informowała Arleta Szwacińska z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, doszło ok. godz. 15. Samochód marki Isuzu wjechał na tory i został zmiażdżony przez pociąg relacji Szczecin-Słupsk. Zginęli kierowca i pasażer auta, obaj mieszkańcy Łobza.

Na zablokowanej trasie funkcjonowała przez pewien czas komunikacja zastępcza. Część pasażerów pociągu, który uderzył w samochód, odwieziono busem do najbliższej stacji. Pozostali czekali w pociągu na udrożnienie torów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Dachowanie samochodu w Rybniku. Za kierownicą 15-latek

    15-latek siedział za kierownicą samochodu, który w niedzielę wieczorem (24 maja) dachował w Rybniku. Pasażerami auta byli: jego rok starszy kolega i dwaj 13-latkowie. Wszyscy wyszli z wypadku bez... więcej