Toruń: Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych

Poniedziałek, 1 stycznia 2018 (11:15)

Dwie osoby zginęły w poniedziałkowy poranek po potrąceniu na przejściu dla pieszych przez osobowego mercedesa na Szosie Lubickiej w Toruniu. Kierowca został zatrzymany przez policję. Był trzeźwy w momencie zdarzenia.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ul. Jamontta (nieopodal McDonald'sa). Piesi zginęli na miejscu. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja działająca pod nadzorem prokuratora.

"Na zdjęciach z wypadku widać, że mercedes ma z boku emblemat firmy taksówkarskiej, ale nic mi nie wiadomo o tym, żeby prowadzący mercedesa wykonywał w tym czasie jakikolwiek kurs bądź inne taksówkarskie czynności. 57-letni kierowca został zatrzymany. O tym, jaki będzie jego dalszy los i jakie zarzuty zostaną mu postawione zadecyduje prokurator" - powiedział mł. asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W wyniku potrącenia zginęli mężczyzna oraz kobieta.

Reklama

"Nad ranem w tym miejscu sygnalizacja świetlna jest wyłączona i działają tylko światła pulsujące" - dodał Chrostowski.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Pomorskie: Autobus zderzył się z samochodem. Trzy osoby zginęły

    Czekamy na informacje o stanie zdrowia wszystkich poszkodowanych w wypadku - powiedział wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który przyjechał do Mierzyna (woj. pomorskie), gdzie doszło do wypadku... więcej