To będzie komunikacyjny horror: Zakopianka zostanie zamknięta

Wtorek, 20 września 2016 (12:18)

To będzie bardzo trudny dzień dla małopolskich kierowców. Główna trasa łącząca Kraków z Zakopanem w środę zostanie zamknięta. Z powodu układania nowej warstwy ścieralnej, zakopianka nie będzie przejezdna w Krzeczowie. Już teraz na odcinku Lubień - Skomielna Biała trwa frezowanie nawierzchni, które skutecznie utrudnia życie kierowcom. Na prawie półtorakilometrowym odcinku wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowcy przyznają, że w korkach można utknąć nawet na pół godziny.

Zdjęcie

Remont nawierzchni jest konieczny, bo warstwa ścieralna jest już zbyt mało szorstka /Maciej Pałahicki /RMF24.pl
Remont nawierzchni jest konieczny, bo warstwa ścieralna jest już zbyt mało szorstka
/Maciej Pałahicki /RMF24.pl

Zakopianka, na odcinku Lubień-Skomielna Biała zostanie zamknięta na jeden dzień. Ruch będzie odbywał się objazdem. Ten wprowadzony zostanie od godz. 6.30. Droga zamknięta będzie do godz. 20.

Objazd zostanie przekierowany z drogi krajowej nr 7, na odcinku od Lubnia do Skomielnej Białej, na drogę wojewódzką nr 968 i drogę krajową 28.

Ruch usprawniać mają patrole policji, które pojawią się na skrzyżowaniach: w Lubniu (DK S7 z DW 968), w Skomielnej Białej (DK nr 7 z DK nr 28) i w Mszanie Dolnej (DK nr 28 z DW 968).

Dojazd do miejscowości Krzeczów możliwy będzie tylko od strony Lubnia, natomiast dla mieszkańców Naprawy, mieszkających przy DK nr 7 od strony Skomielnej Białej.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, remont nawierzchni jest konieczny, bo warstwa ścieralna jest już zbyt mało szorstka. Remontowany odcinek zakopianki jest kręty i często dochodzi na nim do wypadków. Żeby kierowcy mogli bezpiecznie podróżować, trzeba usunąć starą warstwę i położyć nową.

APA

Reklama

Paweł Pawłowski


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Zderzenie samochodu ze stadem jeleni. Dziecko w szpitalu

    Samochód osobowy uderzył w przechodzące przez jezdnię stado jeleni. Do wypadku doszło w okolicach Jacentowa (woj. świętokrzyskie). Jadące z dwojgiem dorosłych roczne dziecko trafiło na konsultację... więcej