Tir wjechał pod pociąg. Zginął kierowca ciężarówki

Czwartek, 30 stycznia (10:00)

Do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem Intercity doszło w miejscowości Schodnia Nowa pod Opolem. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu - poinformowała mł. aspirant Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL
Zdj. ilustracyjne
/123RF/PICSEL

Do wypadku doszło przed godziną 9 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Schodni Nowej. Z nieustalonych przyczyn kierujący ciężarówką wjechał na przejazd kolejowy mimo sprawnie działającej sygnalizacji, wprost pod nadjeżdżający pociąg pośpieszny relacji Warszawa-Wrocław.   

W wyniku zderzenia na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Według informacji PKP, w pociągu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Uszkodzeniu uległa lokomotywa składu. 

Reklama

Do wypadku doszło na linii jednotorowej. Według zapewnień przewoźnika, dla pasażerów podróżujących pociągiem organizowana jest komunikacja zastępcza.   

Przyczyny wypadku będzie wyjaśniała prokuratura i specjalna komisja ds. badania wypadków kolejowych.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Karambol na zakopiance. Droga zablokowana

    W miejscowości Jawornik na drodze krajowej S7 czyli popularnej Zakopiance doszło w czwartek rano do zderzenia czterech samochodów. Zablokowane są dwa pasy w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku... więcej