Szynobus wjechał w naczepę tira

Czwartek, 28 sierpnia 2014 (08:59)

Po tym jak szynobus w nocy ze środy na czwartek wjechał w przewożone na naczepie tira elementy turbiny wiatrowej nieprzejezdna jest linia kolejowa na trasie Szczecin-Kołobrzeg - podały służby kolejowe.

Jeden z członków załogi szynobusa został przewieziony śmigłowcem do szpitala - poinformował Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Prawdopodobnie trasa będzie udrożniona w ciągu paru godzin - dodał. Na razie na trasie ze Szczecina do Kołobrzegu kursują autobusy zastępcze.

Reklama

Na miejscu pracuje komisja, która bada min. przyczyny i okoliczności wypadku.

Szynobus jadący z Kołobrzegu do Szczecina wjechał na przejeździe kolejowym w Żabowie w elementy turbiny wiatrowej, które przewoził na naczepie tir. Zmiażdżony został przód szynobusu. Pojazd musi usunąć z torów specjalistyczny ciężki sprzęt.

Ruch kołowy przez przejazd w Żabowie odbywa się wahadłowo.

To drugi wypadek w ciągu doby na linii Szczecin-Kołobrzeg. Kilka godzin wcześniej, przy stacji Baszewice, doszło do zderzenia pociągu z traktorem. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:nieprzejezdna droga

Zobacz również

  • Starachowice: Auto uderzyło w latarnię. Dziewięciolatek w szpitalu

    W środę (20 maja) w Starachowicach doszło do groźnego wypadku. Samochód marki bmw najpierw uderzyło w latarnię, a następnie w bok drugiego pojazdu. Poszkodowany w zdarzeniu został podróżujący bmw... więcej