"Szklanka" na drogach. GDDKiA ostrzega kierowców

Wtorek, 21 stycznia 2014 (07:51)

Marznący deszcz i deszcz ze śniegiem to dziś największe utrudnienie dla kierowców. Najtrudniej jest w woj. świętokrzyskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Trudne warunki na drogach są też na północy kraju. - Najgorzej jest teraz w województwie zachodniopomorskim - informuje Paweł Szulkowski z punktu informacji drogowej.

Zdjęcie

Na drogach panują bardzo trudne warunki /Marcin Bielecki /PAP
Na drogach panują bardzo trudne warunki
/Marcin Bielecki /PAP

W Krakowie lodowa skorupa pojawiła się na samochodach, ale na szczęście nie oblepia jeszcze asfaltu. Bardzo ślisko jest też na obwodnicy Kielc. Cały odcinek krajowej "siódemki" od Chęcin aż do Skarżyska-Kamiennej pokryty jest błotem pośniegowym. 

Na Podkarpaciu szczególnie należy uważać na trasach w okolicach Jarosławia i Niska, gdzie padający deszcz szybko zamarza na drodze. Oblodzone są również chodniki.

Reklama

W Małopolsce ślisko jest natomiast m.in. na drodze z Olkusza do Krakowa i na Podhalu - tam oprócz marznącego deszczu i śniegu, jest również mgła.

Drogowcy w akcji

Ślisko jest także w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, na Podlasiu, w okolicach Łomży i Zambrowa oraz na Lubelszczyźnie.

Wyjątkową ostrożność powinni zachować także kierowcy poruszający się po trasach woj. zachodniopomorskiego. Na wielu trasach zalega tam błoto pośniegowe. Tak jest teraz na drodze numer sześć w rejonie Nowogardu oraz na trasie numer dziesięć w okolicy Stargardu Szczecińskiego.

Cały czas na sieci dróg pracuje około 850 pługów i piaskarko-solarek. Trudno jednak liczyć w ciągu najbliższych godzin na czarne nawierzchnie - w wielu miejscach kraju pada śnieg i deszcz ze śniegiem, co ogranicza możliwości drogowców.
Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:drogi | gołoledź

Zobacz również

  • Zachodniopomorskie: Wypadek z udziałem pojazdu amerykańskiej armii

    Amerykańska ciężarówka wojskowa zderzyła się w czwartek (9 lipca) z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 175 w okolicach wsi Konotop (woj. zachodniopomorskie). Dwóch żołnierzy zostało... więcej