Szczytno: Wypadek na przejeździe kolejowym. Droga zablokowana

Czwartek, 6 grudnia 2018 (19:51)

Po wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Jeruty zablokowana jest droga krajowa nr 53 między Szczytnem a Ostrołęką (woj. warmińsko-mazurskie). Policja zorganizowała objazdy; utrudnienie może potrwać do godz. 21.00 - podała w środę GDDKiA w Olsztynie.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Dawid Tatarkiewicz /East News
Zdj. ilustracyjne
/Dawid Tatarkiewicz /East News

Rzeczniczka policji w Szczytnie Ewa Szczepanek poinformowała PAP, że do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jerutach - między Olszynami a Chochołem. Na przejeździe ciężarówka wjechała przed jadącą lokomotywę. Ta uderzyła w bok naczepy ciężarówki. Kabina samochodu pozostała nieuszkodzona, dlatego kierowcy nic się nie stało.

Trasa kolejowa Szczytno - Ełk jest wyłączona z ruchu, ponieważ jest tam modernizowane torowisko. Maszyniście i drugiej osobie z lokomotywy nic się nie stało. Zarówno maszynista, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi - ustaliła policja.

Reklama

Policja wyznaczyła objazdy dla kierowców - w Świętajnie i Młyńsku są kierowani na Jerutki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Warszawa: Wypadek z udziałem autobusu. Kierowca wjechał w zaparkowane samochody

    We wtorek (7 lipca) doszło do wypadku z udziałem autobusu miejskiego w Warszawie. Jak podaje reporter TVN Warszawa - kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w trzy zaparkowane na ulicy... więcej