Szczecin: Zderzenie dziesięciu pojazdów na autostradzie A6

Poniedziałek, 8 lutego (17:11)

Dziesięć pojazdów, w tym sześć ciężarówek i autobus, zderzyło się na drodze A6 między węzłami Podjuchy i Klucz - poinformował w poniedziałek szczeciński oddział GDDKiA. Według wcześniejszych informacji, w kolizji brało udział siedem samochodów.

Zdjęcie

Na autostradzie zderzyło się siedem pojazdów. /INTERIA.PL
Na autostradzie zderzyło się siedem pojazdów.
/INTERIA.PL

- W zdarzeniu brało udział sześć samochodów ciężarowych, trzy samochody osobowe i jeden autobus - poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podał dyżurny Punktu Informacji Drogowej szczecińskiego oddziału GDDKiA, trzy ciężarówki przewróciły się, a dwie wypadły z jezdni.

Jak informował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, autobusem podróżowało 27 osób. Cztery osoby zostały przebadane na miejscu, ale żadna z nich nie wymagała przewiezienia do szpitala.

Reklama

Droga między węzłem Szczecin Podjuchy a węzłem Klucz jest zablokowana w kierunku Kołbaskowa. Drogowcy wyznaczyli objazd przez osiedle Podjuchy do węzła Radziszewo.

W Szczecinie panują trudne warunki drogowe, spowodowane opadami śniegu i wiatrem. IMGW wydał dla 14 powiatów w Zachodniopomorskiem ostrzeżenie o możliwości wystąpienia zawiei i zamieci śnieżnych, spowodowanych przez opady śniegu oraz wschodni i północno-wschodni wiatr, wiejący w porywach do 60 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 22 w poniedziałek.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Turyści wracają spod Tatr. Ogromne korki na zakopiance

    Turyści, którzy w niedzielę wyjeżdżają z Zakopanego, muszą się liczyć z dużymi korkami na popularnej zakopiance. Podróż spod Tatr do granic Krakowa zajmuje około trzy godziny. więcej