Sylwester na drogach. Ponad 150 nietrzeźwych kierowców

Piątek, 1 stycznia (12:14)

Do północy w sylwestra policjanci w całym kraju przeprowadzili 18 tys. interwencji. Doszło do 50 wypadków, w których zginęły trzy osoby - przekazał Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji. Policjanci ujawnili również 158 nietrzeźwych kierujących.

Zdjęcie

Policja w noc sylwestrową /Beata Zawrzel/REPORTER /Reporter
Policja w noc sylwestrową
/Beata Zawrzel/REPORTER /Reporter

Komenda Główna Policji przekazała, że w czwartek do północy policjanci przeprowadzili 18 tys. interwencji. Jak jednak podkreśla KGP, funkcjonariusze skupili się w tym czasie na kontrolach pojazdów. W sylwestra do północy odnotowali oni 50 wypadków drogowych, w których zginęły trzy osoby, a 68 zostało rannych. 158 kierowców prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.

- Jesteśmy wdzięczni, że społeczeństwo po raz kolejny wykazało się solidarnością, stanęło na wysokości zadania i pozostało w domach, dzięki czemu było bezpiecznie, a policjanci nie musieli podejmować dużej liczby interwencji - ocenił Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji.

Reklama

Jak dodał, większość działań policji w czasie sylwestra dotyczyła ruchu drogowego. Policjanci dużą uwagę skupili na trzeźwości kierowców.

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dodał, że działania policji na drogach się nie zakończyły i w dalszym ciągu są prowadzone.

Jak podkreśla policja, doświadczenie pokazuje bowiem, że część kierowców zachowuje się nieodpowiedzialnie i - będąc pod wpływem alkoholu - wsiada za kierownicę po imprezie sylwestrowej. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Małopolskie: Pociąg uderzył w samochód. Auto wyrzuciło do rowu

    Wypadek na przejeździe kolejowym w Poroninie (Małopolskie). We wtorek rano pociąg osobowy relacji Gdynia–Zakopane uderzył w samochód osobowy. Siła uderzenia była tak duża, że auto wpadło do rowu.... więcej