Świętokrzyskie: Tragiczny wypadek. Zginęła 85-latka

Wtorek, 4 lutego (10:29)

Na jednej z kieleckich ulic zginęła seniorka potrącona przez ciężarówkę. Kierujący był trzeźwy. Policja apeluje o rozwagę do wszystkich uczestników ruchu drogowego. "Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin na drogach regionu zginęło czterech pieszych" - poinformował asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Damian Klamka /East News
zdj. ilustracyjne
/Damian Klamka /East News

Do wypadku doszło we wtorek rano na kieleckiej ulicy Malików. Ciężarówka marki Man, kierowana przez 32-latka, potrąciła 85-letnią kobietę. "Według wstępnych ustaleń kobieta najprawdopodobniej przechodziła przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Piesza, w wyniku potrącenia i odniesionych obrażeń zginęła na miejscu" - powiedział asp. Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Policjant dodał, że kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn tragedii. "Na miejscu zdarzenia wykonywane były czynności pod nadzorem prokuratora, był również biegł z zakresu ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego, którzy dokładnie sprawdzili pojazd" - podkreślił Majchrzak.

Reklama

Policja apeluje o rozwagę do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tylko w ciągu kilkunastu ostatnich godzin w województwie świętokrzyskim w wypadkach drogowych zginęło czterech pieszych. Do większości tych tragicznych zdarzeń doszło po zmroku - podał asp. Majchrzak. 

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Świętokrzyskie: Zderzenie samochodu ze stadem jeleni. Dziecko w szpitalu

    Samochód osobowy uderzył w przechodzące przez jezdnię stado jeleni. Do wypadku doszło w okolicach Jacentowa (woj. świętokrzyskie). Jadące z dwojgiem dorosłych roczne dziecko trafiło na konsultację... więcej