Świętokrzyskie. Ranni uczniowie w wypadku busa rozwożącego dzieci ze szkoły

Wtorek, 5 listopada 2019 (17:40)

Do zderzenia samochodu osobowego z busem rozwożącym dzieci ze szkoły doszło we wtorek po południu w miejscowości Sztombergi w województwie świętokrzyskim. Pięć osób, w tym dwoje uczniów, zostało odwiezionych do szpitala.

Zdjęcie

Do wypadku doszło z niewyjaśnionych na razie przyczyn /Łukasz Solski /East News
Do wypadku doszło z niewyjaśnionych na razie przyczyn
/Łukasz Solski /East News

Wypadek wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 757 w miejscowości Sztombergi w powiecie staszowskim.

"Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym podczas padającego deszczu. 71-letni kierowca pojazdem osobowym marki volkswagen, z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem sprinterem, który rozwoził dzieci ze szkoły" - powiedziała sierż. szt. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Reklama

W busie, oprócz 61-letniego kierowcy przybywali, 46-letnia opiekunka oraz dwoje uczniów: 15-letnia dziewczyna i 18-letni chłopak.

"15-latka została zabrana do szpitala w Kielcach, a pozostałe cztery osoby trafiły do szpitala w Staszowie, w stanie nie zagrażającym życiu" - dodała Szczepaniak. Ruch na drodze, na której doszło do wypadku odbywał się wahadłowo.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Łódź: Pijany i pod wpływem narkotyków uciekał przed policją

    Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-latek, który zasnął za kierownicą, a po obudzeniu go przez policjantów zaczął uciekać samochodem. Po zatrzymaniu dodatkowo okazało się, że mężczyzna... więcej