Świętokrzyskie: Pijany kierowca śmiertelnie potrącił nastolatka

Niedziela, 18 sierpnia 2019 (09:45)

W Sichowie Dużym (woj. świętokrzyskie) kierowca potrącił 14-letniego rowerzystę. Nastolatek zmarł w szpitalu. ​53-letni kierowca miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu - poinformowała w niedzielę Joanna Szczepaniak z policji w Staszowie.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Łukasz Solski /East News
zdj. ilustracyjne
/Łukasz Solski /East News

Do wypadku doszło w sobotę po godz. 19.00 w Sichowie Dużym. 

Jak relacjonowała policjantka, w rejonie skrzyżowania dróg lokalnych 53-letni kierowca forda fiesty uderzył w jadącego przed nim 14-letniego rowerzystę. Potem jego samochód otarł się jeszcze o jadącą z naprzeciwka hondę.

Reklama

Na miejscu przez prawie dwie godziny reanimowano rannego chłopca. Udało się przywrócić jego funkcje życiowe, a śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala w Kielcach. 

"Lekarze tam walczyli o jego życie. Niestety, około godziny drugiej w niedzielę otrzymaliśmy informację, że chłopiec zmarł" - dodała Szczepaniak.

Po badaniu alkomatem na miejscu wypadku okazało się, że kierujący fordem miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wszelkie czynności związane ze sprawą będą z nim prowadzone po tym, jak wytrzeźwieje.


Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Bobowicko: 8-latek zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

    Ośmioletni chłopiec wtargnął pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie w rejonie miejscowości Bobowicko w pow. Międzyrzeckim w Lubuskiem. Dziecko zginęło na miejscu. Okoliczności... więcej