Świętokrzyskie: Dwa poważne wypadki

Sobota, 22 czerwca 2019 (09:27)

Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło na drogach powiatu sandomierskiego w nocy z piątku na sobotę. W Chwałkach ciężarówka śmiertelnie potrąciła pieszego, a w Pęchowie zginął pasażer samochodu, który uderzył w przepust - poinformował Michał Ordon z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Zdjęcie

Wypadek /INTERIA.PL
Wypadek
/INTERIA.PL

Do wypadku na drodze krajowej nr 79, pomiędzy Sandomierzem a Lipskiem doszło ok. godz. 1. W Chwałkach kierujący cementowozem potrącił pieszego - mężczyzna w wieku ok. 60 lat zmarł. 

"Kierujący cementowozem jest w dyspozycji policji. Ze zgłoszenia wynikało, że ten mężczyzna, który być może był w szoku lub nie zdawał sobie do końca sprawy, że kogoś potrącił, dopiero kiedy dojechał na parking cementowni, poinformował policję o zdarzeniu. Przebadano go na zawartość alkoholu - był trzeźwy" - relacjonował Ordon. 

Reklama

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana, ale według policji za ok. pół godziny prokurator zakończy prowadzone tam czynności i trasa będzie przejezdna.  

Do kolejnego wypadku doszło ok. godz. 4 w Pęchowie, na drodze krajowej nr 9, pomiędzy Opatowem a Klimontowem. 

"Kierująca samochodem 41-letnia kobieta zasnęła za kierownicą i uderzyła w przepust. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 42-letni pasażer pojazdu. Na trasie nie ma utrudnień w ruchu" - opisywał Ordon.   

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • A4 zablokowana po wypadku. Rannego zabrał śmigłowiec

    Po zderzeniu dwóch aut ciężarowych pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia. W wypadku ucierpiała jedna osoba, która trafiła do szpitala. więcej