Staranowany przystanek we Wrocławiu. Zatrzymano kierowcę

Sobota, 2 listopada 2019 (18:22)

Policja zatrzymała kierowcę podejrzanego o wjechanie w przystanek autobusowy, w wyniku czego dwie osoby trafiły do szpitala - informuje "Gazeta Wyborcza". Obława trwała kilka godzin.

Zdjęcie

Miejsce wypadku /Mateusz Czmiel /RMF
Miejsce wypadku
/Mateusz Czmiel /RMF

Do wypadku doszło na ul. Zaporoskiej we Wrocławiu. Samochód osobowy wjechał w przystanek autobusowy, na którym stała matka z dziećmi w wieku dwóch i sześciu lat. 

Jak informuje sierż. Dariusz Rajski, kierowca podejrzany o spowodowanie wypadku został zatrzymany. Policyjna obława trwała kilka godzin. Kierowca porzucił samochód kilka ulic od wypadku i dalej uciekał pieszo. 

"W ręce policjantów wpadł o godz. 16, a więc cztery godziny od zdarzenia. Trafił na Komisariat Policji Wrocław Krzyki. Jest to 37-letni mieszkaniec Wrocławia, w chwili zatrzymania był mocno pijany" - informuje policjant.

Reklama

Dodał, że mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Miał też orzeczony zakazy prowadzenia pojazdów.

"W tej chwili musi wytrzeźwieć w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dopiero wówczas będą możliwe do przeprowadzenia z nim czynności procesowe" - dodał policjant.

Życiu dzieciom ani ich matce nic nie zagraża, ale z uwagi na młody wiek poszkodowanych, rodzina została przewieziona do szpitala. 

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

PAP/INTERIA.PL

Zobacz również

  • Poważny wypadek w Lublinie. Zginęły dwie osoby

    Dwie osoby zginęły a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło w czwartek (22 października) rano w Lublinie. Na drodze będącej trasą wylotową w kierunku Zamościa i Chełma są utrudnienia w ruchu. więcej