Sosnowiec: Motocykl wjechał w kobietę i dwoje dzieci

Środa, 26 czerwca 2019 (17:40)
Aktualizacja: Środa, 26 czerwca 2019 (21:34)

39-latka zginęła w środę po potrąceniu przez motocykl w Sosnowcu. Jednoślad wjechał w kobietę, gdy ta przechodziła przez przejście razem z dwójką swoich kilkuletnich dzieci. Nie odniosły one obrażeń. 25-latek, który jechał motorem, nie miał uprawnień do kierowania pojazdem - podała policja.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /Jan Graczyński /East News
Zdj. ilustracyjne
/Jan Graczyński /East News

Rzeczniczka sosnowieckiej policji asp. szt. Sonia Kepper powiedziała, że do wypadku doszło po południu na ul. Wojska Polskiego, w okolicy cmentarza komunalnego.

Reklama

"W grupę osób, które w chwili zdarzenia schodziły już z przejścia, uderzył motocykl. Kobieta przeprowadzająca dwoje swoich dzieci w wieku niespełna 7 i 9 lat w ostatniej chwili zdążyła je odepchnąć, prawdopodobnie dzięki temu nie odniosły one żadnych obrażeń, ona sama jednak została potrącona. Niestety pomimo prowadzonej długotrwałej reanimacji nie udało się jej uratować" - podała.

W wyniku wypadku obrażeń doznał też 25-latek jadący jednośladem. Został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy, jak się jednak później okazało, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. 

"Zważywszy na wstępne ustalenia w sprawie i okoliczności zdarzenia, prokurator przeprowadzający czynności zdecydował o zatrzymaniu kierującego jednośladem" - poinformowała Kepper.

Dzieci uczestniczące w zdarzeniu i inni członkowie rodziny ofiary wypadku zostali objęci opieką psychologa.

Po wypadku na czas wykonywania czynności śledczych z udziałem prokuratora droga przez pewien czas była zablokowana. Teraz ruch w tym miejscu odbywa się już normalnie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Dolnośląskie: 12-kilometrowy korek na A4 pod Wrocławiem

    12 kilometrów długości ma zator pojazdów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Spowodowany jest on zwężeniem trasy w związku z remontem wiaduktu. Zalecany jest objazd - najlepiej już od węzła Legnica... więcej