Śnieżyca pogarsza warunki drogowe na zakopiance

Środa, 28 grudnia 2016 (15:54)

Turyści, którzy zamierzają samochodami dotrzeć pod Tatry, aby przywitać tam nowy rok, muszą liczyć się z utrudnieniami na popularnej zakopiance. Intensywne opady śniegu utrudniały w środę ruch w kierunku Zakopanego, korki tworzyły się także przy wyjeździe z zimowej stolicy Polski.

Zdjęcie

Coraz gorsze warunki drogowe na zakopiance (zdjęcie ilustracyjne) /123/RF PICSEL
Coraz gorsze warunki drogowe na zakopiance (zdjęcie ilustracyjne)
/123/RF PICSEL

Na górskich odcinkach zakopianki pojawiły się znaki informujące kierowców samochodów ciężarowych o obowiązku zakładania łańcuchów na koła.

Wzmożony ruch na zakopiance spodziewany jest we wszystkie dni poprzedzające sylwestra. Największe korki tworzą się codziennie pomiędzy godz. 10 a 15.

Reklama

"Poważne spowolnienie ruchu zaczyna się już od Lubnia do Rabki i od Nowego Targu do Zakopanego. Na drogach krajowych Podhala cały czas pracują pługopiaskarki" - poinformowała rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikut.

Kierowcy muszą odstać na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w Skomielnej Białej, w okolicach Nowego Targu, tam, gdzie zakopianka zawęża się do jednego pasa ruchu. Największe korki tworzą się w Białym Dunajcu, gdzie na moście ruch odbywa się wahadłowo i dalej w Poroninie. Długa kolejka tworzy się także przy samym wjeździe do Zakopanego. Korkuje się także droga wiodąca przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską.

Kierowcy jadący pod Tatry od strony Śląska mogą wybrać drogę alternatywną, przez Zawoję i Czarny Dunajec.

Intensywne opady śniegu mają ustać w czwartek rano. W piątek pod Tatrami zapowiadane jest bezchmurne niebo i mróz do -10 stopni C.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Podhale: 11-latek za kierownicą wiózł ośmioletniego brata

    Zakopiańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że jest nim 11-latek, który wiózł w samochodzie swojego ośmioletniego brata. Mama dzieci obserwowała wszystko, idąc... więcej