Śnieg i ślisko. Poranek na polskich drogach

Piątek, 26 grudnia 2014 (09:14)

Trudne warunki do jazdy w centralnej i północno-wschodniej Polsce. Na wielu trasach leży śnieg i jest bardzo ślisko - ostrzegają słuchacze RMF FM, dzwoniąc na Gorącą Linię.

W okolicach Ostródy i Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim droga jest całkowicie biała, na drodze leży zmarznięty śnieg, są tylko niewielkie pasy czarnego asfaltu - donosił Mariusz. Ponadto jest bardzo zimno - o poranku termometry pokazywały minus13 stopni Celsjusza.

Bardzo złe warunki również na autostradzie A2. Jak poinformował Piotr, odcinek z Warszawy do Strykowa jest cały zaśnieżony. Nie widziałem żadnej piaskarki - powiedział Piotr.

Zobacz zdjęcia nadesłane na gorącą linię RMF FM

Reklama

Dziś deszcz ze śniegiem będzie padał na Pomorzu. Śnieg będzie sypał na południu i południowym wschodzie Polski, opadów powinni spodziewać się mieszkańcy Śląska, Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny.

Prawdziwa zima ma dziś dotrzeć także na Podhale. Według prognoz w mieście do wieczora w mieście do wieczora może spaść nawet 10 cm śniegu. Biały puch przestanie sypać dopiero w nocy, a nad ranem temperatura ma spaść nawet do minus 15 stopni Celsjusza.

Magdalena Partyła


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:zima na drogach

Zobacz również

  • Starachowice: Auto uderzyło w latarnię. Dziewięciolatek w szpitalu

    W środę (20 maja) w Starachowicach doszło do groźnego wypadku. Samochód marki bmw najpierw uderzyło w latarnię, a następnie w bok drugiego pojazdu. Poszkodowany w zdarzeniu został podróżujący bmw... więcej