Śmiertelny wypadek w Sławkowie. Zginęły dwie osoby

Sobota, 2 listopada 2019 (15:58)
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019 (18:18)

Do dwóch wzrosła liczba ofiar wypadku, do którego doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 94 w Sławkowie. Dwie inne osoby zostały ranne - przekazała straż pożarna i policja.

Zdjęcie

Tragiczny wypadek na Śląsku /Interia.pl /INTERIA.PL
Tragiczny wypadek na Śląsku
/Interia.pl /INTERIA.PL

Rzecznik będzińskiej komendy komisarz Paweł Łotocki powiedział, że do wypadku doszło ok. 14.20. Na jezdni w kierunku Olkusza w rejonie skrzyżowania z ul. Okradzionowską bmw x5 zderzyło się z toyotą yaris. Na miejsce skierowano m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Po godz. 15.00 policja informowała o jednej ofierze śmiertelnej i reanimacji drugiej osoby, która uczestniczyła w wypadku. Kilkadziesiąt minut później kom. Łotocki przekazał, że nie udało się jej uratować.

Reklama

Potwierdził to kapitan Krystian Biesiadecki z będzińskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Na miejsce przyjechało sześć zastępów strażaków, którzy uwalniali poszkodowanych z rozbitych samochodów.

Kom. Łotocki powiedział, że w wypadku zginęła 70-letnia pasażerka toyoty i 46-letni kierowca bmw. Do szpitala trafili 11-letnia pasażerka bmw i 76-letni kierowca toyoty. Wszystko wskazuje na to, że nie doznali groźnych obrażeń.

Jak podają policjanci - zaznaczając, że są to wstępne ustalenia - do wypadku doszło, kiedy kierujący toyotą wymusił pierwszeństwo przejazdu, wyjeżdżając na DK64 z drogi podporządkowanej - ul. Okradzionowskiej.

Droga w stronę Olkusza jest już przejezdna. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Mazowieckie: Zderzenie czterech pojazdów. Nie żyje jedna osoba

    W miejscowości Coniew zderzyły się trzy samochody osobowe i ciężarówka - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W wypadku zginęła jedna osoba. więcej