Śmiertelny wypadek na kolei. Wstrzymany ruch na trasie Poznań - Wolsztyn

Wtorek, 1 października 2019 (16:43)

Młoda kobieta zginęła we wtorek około godz. 15, potrącona przez pociąg w pobliżu miejscowości Rosnówko (woj. wielkopolskie). Na miejscu wypadku pracują śledczy. Ruch pociągów na trasie Poznań - Wolsztyn został wstrzymany.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE /East News
Zdj. ilustracyjne
/MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE /East News

"Około godz. 14.50 na szlaku pomiędzy Szreniawą a Poznaniem doszło do potrącenia osoby, która weszła na tory w miejscu do tego nieprzeznaczonym (...) ta osoba poniosła śmierć na miejscu" - poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak wyjaśnił z kolei podkom. Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, w wypadku zginęła kobieta w wieku około 25 lat. Na miejscu pracują śledczy, którzy mają wyjaśnić przyczyny tragedii.

Reklama

"Ponieważ jest to linia jednotorowa, ruch na tej linii jest tymczasowo wstrzymany, dopóki wszystkie służby nie zakończą swoich działań. Koleje Wielkopolskie zorganizowały już autobusową komunikację zastępczą" - powiedział Śledziński.

Dodał, że w związku z wypadkiem największe opóźnienie, 67 min, ma pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Poznań - Grodzisk Wielkopolski.

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Śląskie: Dachowanie samochodu w Rybniku. Za kierownicą 15-latek

    15-latek siedział za kierownicą samochodu, który w niedzielę wieczorem (24 maja) dachował w Rybniku. Pasażerami auta byli: jego rok starszy kolega i dwaj 13-latkowie. Wszyscy wyszli z wypadku bez... więcej