Śmiertelny wypadek na autostradzie A2

Niedziela, 2 lutego (07:53)
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego (13:18)

Policja w pełni przywróciła ruch w kierunku Poznania na 82. kilometrze autostrady A2 (Lubuskie). W niedzielę doszło tam do wypadku busa, w którym jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych - poinformowała Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Zdjęcie

Wypadek /INTERIA.PL
Wypadek
/INTERIA.PL

Jak przekazała policjantka, w wypadku zginęła młoda kobieta, a siedem innych osób zostało zabranych do szpitali. Prawdopodobnie stan dwóch z nich jest poważny.

Do szpitala w Puszczykowie pod Poznaniem śmigłowiec LPR zabrał mężczyznę reanimowanego wcześniej na miejscu wypadku. Śmigłowiec przetransportował także jedną z pasażerek do lecznicy w Zielonej Górze. Pozostałych pasażerów busa zawieziono do szpitali w Międzyrzeczu i Świebodzinie.

Reklama

Łętowska powiedziała, że policjanci czekają na informacje na temat stanu zdrowia poszkodowanych w tym wypadku. Busem jadącym z Holandii podróżowało dziewięć osób; jego kierowca był trzeźwy i nie doznał obrażeń.

Do tragedii doszło w niedzielę, przed godziną szóstą rano na wysokości miejscowości Chociszewo w pow. międzyrzeckim w Lubuskiem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pojazd najpierw uderzył w barierę energochłonną, następnie dachował i wypadł na pobocze.

Postępowanie mające ustalić przyczynę wypadku jest prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również