Śmiertelnie potrącił i uciekł. Nie miał prawa jazdy

Czwartek, 25 września 2014 (13:55)

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy w miejscowości Kozieniec (woj. lubelskie). 21-latek kierujący audi, po wyprzedzeniu innego pojazdu, potrącił pieszego. Poszkodowany mężczyzna zmarł. Sprawca wypadku uciekł, jednak po kilkudziesięciu minutach wrócił. Nie miał prawa jazdy. Trafił do policyjnego aresztu.

Zdjęcie

Samochód, którym poruszał się sprawca wypadku /Policja
Samochód, którym poruszał się sprawca wypadku
/Policja

Do wypadku doszło w nocy w miejscowości Kozieniec. Jak wynika dotychczasowych ustaleń, 21-letni kierujący audi, po wyprzedzeniu innego samochodu, najechał na idącego drogą pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Kierowca audi, widząc co się stało, odjechał. Wrócił dopiero po kilkunastu minutach. Nie miał prawa jazdy. Trafił do policyjnej celi.

Reklama

Ciało 30-latka z gminy Siennica Różana przetransportowano na sekcję zwłok.

Kierowca był trzeźwy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę grozi kara do 12 lat więzienia.

O sprawie poinformowała lubelska KWP.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Podlaskie: Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna ofiara

    Jedna osoba zginęła w wypadku auta osobowego z ciężarowym w sobotę po południu na drodze krajowej nr 61, na odcinku Łomża-Stawiski – podała podlaska policja. Droga jest zablokowana. Zorganizowano... więcej