Śmiertelne potrącenie na pasach w Libertowie. Zgłosiła się kobieta

Czwartek, 14 listopada 2013 (11:06)

Na policję zgłosiła się 51-letnia kobieta, która przyznała się do spowodowania śmiertelnego wypadku w Libertowie koło Krakowa; w czwartek zginął tam potrącony na pasach 17-letni chłopak. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Ruch na drodze krajowej nr 7 jest utrudniony.

Zdjęcie

Zgłoszenie kobiety weryfikuje policja /123/RF PICSEL
Zgłoszenie kobiety weryfikuje policja
/123/RF PICSEL

Tuż po wypadku policjanci, przeglądając zapis kamery rejestrującej natężenie ruchu na zakopiance, wytypowali samochód volvo jako ten, który brał udział w wypadku - podała policja. Auto należące do mieszkańca Krakowa zostało już odnalezione na posesji w Świątnikach Górnych, było uszkodzone.

W międzyczasie na policję w Krakowie zgłosiła się kobieta twierdząca, że to ona spowodowała wypadek. Funkcjonariusze weryfikują te zeznania.

Reklama

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych. Przechodzącego przez pasy 17-latka potrącił samochód osobowy, kierowca odjechał. Świadkowie wezwali karetkę, ale okazało się, że jest za późno, aby uratować rannego. Nastolatek zmarł.

Policja prosi o kontakt - najlepiej pod numer telefonu 112 - świadków zdarzenia, osoby, które widziały samochód i mogą pomóc w odnalezieniu sprawcy.

Najświeższe informacje o sytuacji na drogach na Twitterze

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Mówi podinsp. Janusz Ciarka, rzecznik prasowy KWP w Krakowie (TVN/x-news)

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Zderzenie czterech aut na A4. Są ranni

    Po wypadku z udziałem czterech samochodów osobowych zablokowana jest w obu kierunkach autostrada A4 między węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice. Cztery osoby zostały ranne. więcej