Śliskie drogi i mgła. ​Komunikat GDDKiA

Piątek, 8 lutego 2019 (22:37)

Śliskie drogi i mgła będą utrudniały jazdę kierowcom. W nocy na Podlasiu miejscami mgła ograniczy widzialność do 300 metrów - poinformowała w piątek wieczorem w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdjęcie

zdj. ilustracyjne /Tomasz Waszczuk /PAP
zdj. ilustracyjne
/Tomasz Waszczuk /PAP

Jak poinformowała GDDKiA, nawierzchnie dróg są śliskie w województwach: warmińsko-mazurskim i dolnośląskim, a mgła występuje w województwach: podkarpackim, śląskim i małopolskim.

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na ich sieci pracuje 85 pojazdów do zimowego utrzymania - podano w komunikacie.

Reklama

Jak przypomina GDDKiA, w nocy z soboty na niedzielę na południu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, słabe opady deszczu wystąpią miejscami na północy i północnym wschodzie. W pierwszej połowie nocy na Podlasiu miejscami pojawią się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od -5 st., -4 st. na południowym wschodzie do 3 st., 4 st. na północnym zachodzie. W kotlinach karpackich miejscami spadek temperatury do -12 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h na Podkarpaciu i 65 km/h nad morzem, południowy i południowo-zachodni.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • ​Łódzkie: Zablokowana dk 42

    Zablokowana jest droga krajowa nr 42 w Radomsku (woj. łódzkie), gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych - poinformował dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. więcej