Śląskie: Zderzenie samochodu z pociągiem. Jedna osoba ranna

Środa, 3 czerwca 2020 (15:01)

W Mikołowie w woj. śląskim doszło w środę 3 czerwca do wypadku na przejeździe kolejowym. Pociąg Kolei Śląskich zderzył się tam z samochodem osobowym. Wskutek zdarzenia ranna została osoba kierująca samochodem.

Zdjęcie

Zdj. ilustracyjne /MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE /East News
Zdj. ilustracyjne
/MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE /East News

Jak poinformowała rzeczniczka mikołowskiej policji sierżant sztabowa Ewa Sikora, kobieta kierująca samochodem bmw przejeżdżała przez przejazd kolejowo-drogowy na ul. Myśliwskiej, gdy w tył jej pojazdu uderzył pociąg relacji Racibórz-Katowice.

Na tym przejeździe nie ma szlabanów, jest on chroniony sygnalizacją świetlną. Zgodnie z danymi z policyjnego zgłoszenia w chwili zdarzenia sygnalizacja działała prawidłowo. Ranną, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama

Zmiany w kursowaniu pociągów

Jak wynika z informacji o utrudnieniach, opublikowanych na stronie Kolei Śląkich, w zdarzeniu uczestniczył pociąg tego przewoźnika, który wyruszył z Raciborza o godz. 10.40, a miał dotrzeć do Katowic o godz. 12.43. Podróżnych z tego składu miał zabrać w dalszą drogę zastępczy autobus.

Koleje Śląskie podały też, że w związku z wypadkiem na jednotorowym szlaku Orzesze - Łaziska Górne Brada nastąpiła przerwa w ruchu pociągów. Zamiast nich będzie uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa.

Przewoźnik uściślił, że np. pociąg z Katowice z godz. 12.30 do Chałupek dojedzie do Łazisk Górnych Brady, stamtąd pojedzie do Orzesza zastępczy autobus, a od stacji Orzesze pociąg do Chałupek odjedzie z około 60-minutowym opóźnieniem.

Z kolei pociąg z Raciborza z godz. 13.39 skierowano do Katowic drogą okrężną przez Tychy, z pominięciem odcinka Orzesze Jaśkowice - Katowice Piotrowice.

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • Czołowe zderzenie pod Wrocławiem. Tworzy się korek

    W czwartkowy poranek na krajowej "ósemce" pod Wrocławiem doszło do groźnego wypadku. Na miejscu tworzy się kilkukilometrowy korek. więcej