Śląskie: Zderzenie ciężarówek na DK 1. Poważne utrudnienia

Poniedziałek, 22 stycznia (07:31)

Odblokowany jest już ruch na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Wrzosowa k. Częstochowy. W poniedziałek rano ciężarówka uderzyła tam w inny samochód i sygnalizację świetlną. Poszkodowana została jedna osoba.

Zdjęcie

Zdjęcie ilustracyjne /LUKASZ SOLSKI /East News
Zdjęcie ilustracyjne
/LUKASZ SOLSKI /East News

Do wypadku doszło przed godz. 6 na skrzyżowaniu ze zjazdem na Hutę Starą B. Jak relacjonowała rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska, kierowca ciężarówki nie zdołał wyhamować i uderzył w tylny narożnik innej ciężarówki. "Następnie odbił i przejechał na przeciwległy pas, uderzając w sygnalizację świetlną" - powiedziała PAP policjantka.  

Po wypadku całkowicie zablokowany był ruch w kierunku Katowic, w kierunku Warszawy odbywał się jednym pasem. Policjanci kierowali samochody objazdem przez Olsztyn.  

Według policji, do wypadku doszło, bo kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Był trzeźwy. Po wypadku został zabrany do szpitala. "Po badaniach okaże się, czy będzie hospitalizowany, czy też wróci do domu" - powiedziała Ladowska.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Zobacz również

  • RMF: Kolizja w Warszawie. Za kierownicą opla - 101-latek

    ​Nietypowy wypadek w Warszawie. Wczoraj wieczorem, w bariery Mostu Siekierkowskiego uderzył osobowy opel. Za kierownicą siedział... 101-letni kierowca - informuje RMF FM. więcej